Klubbat för:
5 400 SEK
Schätzwert
6 500 SEK
Beschreibung
BESTICK, silver, 23 dlr,stämplade Carl Tengstedt, Göteborg 1855, modell Engelsk snäck, bestående av 11 matskedar, 12 matgallfar, total vikt ca 1796 g
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
720577
2020-01-07
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner