Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÄGARE, silver, Daniel Lundström, Stockholm 1780, välvd fot med svängda knäckar, vid mynningen punsad dekor, delvis förgylld, höjd 18 cm, vikt 394 g

720685

2020-01-11