Atelje Lyktan bordslampa

Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa
Atelje Lyktan bordslampa

Såld för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ANDERS PEHRSON, bordslampa, Simris, "Stekpannan", Ateljé Lyktan, 1960/70-tal, mässing, höjd 38 cm

Skärm med sprickbildning, bruksslitage

720692

2020-01-12