Karl Örbo oljemålning
2020-01-12
720760
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KARL ÖRBO (1890-1958): Vy från Långholmen med Röda stugan och Långa raden, mot söder och Heleneborgsgatan, signerad K. Örbo -29, olja på duk, ca 54x65 cm