Biskvi dockor

Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor
Biskvi dockor

Klubbat för:

900 SEK

1 200 SEK

BISKVI DOCKOR, 2 st,1910-30-tal, bestående av Kämmer & Reinhardt flickdocka 1910-20-tal, huvudet märkt "K*R, Simon & Halbig,Germany 126, 42", insatta bruna "flirty eyes", öppen mun med tänder, brun hårperuk, femdelad babykropp i massa, klädd i stickad babydress, längd ca 42 cm. Armand Marseille babydocka, huvudet märkt "AM, Germany, 351/3 1/2 k", insatta blå fasta ögon, öppen mun med två tänder, bemålat och skulpterat hår, femdelad kropp i massa, längd ca 34 cm

AM med defek ljudlåda, kroppen med slitage, oklädd

720823

2020-01-10