Tekanna "Pop", Inger Persson
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
INGER PERSSON (född 1936), "Pop", Rörstrand 1960-/70-tal, modellen formgiven år 1968, grön och blå glasyr, medföljande sil av stål, stämpelmärkt R ip SWEDEN, höjd 13, längd 25 cm
Svag krackelyr, smutsig invändigt
720852
2020-01-12