Tekanna "Pop", Inger Persson

Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

INGER PERSSON (född 1936), "Pop", Rörstrand 1960-/70-tal, modellen formgiven år 1968, grön och blå glasyr, medföljande sil av stål, stämpelmärkt R ip SWEDEN, höjd 13, längd 25 cm

Svag krackelyr, smutsig invändigt

720852

2020-01-12