Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion i emaljfärger och järnoxid, diameter ca 22 cm

Nagg

720873

2020-01-10