Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSPENDYL, omkring år 1800, Gaston Jolly Paris, (urmakare far och son, Paris 1800-1820), emaljerad urtavla med svarta romerska siffror, marmor, förgylld brons, krönt av tupp, höjd ca 36,5 cm, pendel och nyckel finns

Urtavla med sprikcor, slitage, en fot med smärre skada

720905

2020-01-10