Stolar

Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR (2) 1 par, rokokostil, 1800-tal, den ena stolen är brännstämplad med namnet WALL samt vad som ser ut att var en bildhuggarklubba, enklare skuren dekor, senare bemålning, stoppade dynor med textil klädsel, sitthöjd ca 50, högsta höjd 100 cm

Renoverade, den ena något lös i fogarna, bruks och åldersrelaterat slitage

720955

2020-01-08