Stolar
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR (2) 1 par, rokokostil, 1800-tal, den ena stolen är brännstämplad med namnet WALL samt vad som ser ut att var en bildhuggarklubba, enklare skuren dekor, senare bemålning, stoppade dynor med textil klädsel, sitthöjd ca 50, högsta höjd 100 cm
Renoverade, den ena något lös i fogarna, bruks och åldersrelaterat slitage
720955
2020-01-08