Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, tidigt 1900-tal. 6 ljuspunkter och 6 ljusarmar, stomme i brons, klar och rökfärgade prismor, höjd ca 88, diameter 50 cm

Glashöljet överst är trasigt, slitage, funktionen garnteras ej

721012

2020-01-09