Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

IKON, frambärandet av Jesusbarnet i templet, St. Petersburg. 1800-tal, med Jungfru Maria, S:t Josef, S:t Symeon och S:t Anna, tempera och olja, samt förgyllning på pannå, ca 69 x 37 cm

Färg och krederingsbortfall i fogarna, retuscher, slitage

721051

2020-01-09