Fållbänk kökssoffa

Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa
Fållbänk kökssoffa

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FÅLLBÄNK / KÖKSSOFFA, 1800-tal, stomme i furu, avtagbart lock, klädd i William Morris linnetyg "Bramble" formgiven av Kate Faulkner 1879, längd 184,5, bredd 53, rygghöjd ca 75, sitthöjd ca 58 cm

Åldersrelaterat slitage, ny tagelstopning inkl. sadeljord och resårer

721106

2020-01-09