Fotogenlampa för fartyg

Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg
Fotogenlampa för fartyg

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FOTOGENLAMPA, väggupphängd med gyrofunktion, för fartyg, omkring sekelskiftet 1800 /1900, Sverige, mässing, brännarglas, flamskydd, höjd med glas ca 49 cm

Slitage. Skruvar i påse medföljer.- Brännarglas med smärre nagg i mynning

721107

2020-01-12