Kabinettskåp

Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp
Kabinettskåp

Såld för:

6 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KABINETTSKÅP på benställning, 1700-tal, barock, fanerad med bl.a. valnöt, intarisadekor, förgyllda beslag, inredning med lådor, höjd ca 159, 108x49,5 cm

Omfattande skador i form av listerborta, fanérbitar borta, sprickor, större och mindre stötmärken, den vänstra luckan sitter lös, nyckel saknas, nyckelskylt på benställningen saknas, senare skiva/topdel och lås

721114

2020-01-11