Ljuskrona i rokokostil
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, 6 ljusarmar, behängd med lövprismor och margueriter, fasettslipat stamglas, delvis rökfärgade, stomme i mässing, elektirifierad, höjd ca 80, diamater ca 50 cm
Renoveringsbehov, prismor samt spröt sitter något löst, saknas 1 prisma, enstaka nagg kring prismor förekommer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
721165
2020-01-11