Ljuskrona i rokokostil

Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil
Ljuskrona i rokokostil

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, 6 ljusarmar, behängd med lövprismor och margueriter, fasettslipat stamglas, delvis rökfärgade, stomme i mässing, elektirifierad, höjd ca 80, diamater ca 50 cm

Renoveringsbehov, prismor samt spröt sitter något löst, saknas 1 prisma, enstaka nagg kring prismor förekommer, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

721165

2020-01-11