Ampel 1800-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKARMATUR, oscariansk, bronserad metall samt porslin, för 6 st ljus, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 71, diameter ca 46 cm, 5+1 ljusmanschetter medföljer
Ombyggd fotogenlampa, prismor saknas, slitage
721227
2020-01-13