Bordslampa art déco / jugend mässing marmor brons
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BORDSLAMPA, 1920/30-tal, art déco / jugend, sockel av marmor samt brons, dansande kvinna i brons, två pelare i mässing med dekor av akantusblad, två ljuskällor, pliserad avlång skärm (original), höjd inkl. knopp ca 55, bredd exkl. skärm ca 22, sockelns djup 9 cm
Smärre slitage, sliten skärm, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
721236
2020-01-12