Bordslampa art déco / jugend mässing marmor brons

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 500 SEK

BORDSLAMPA, 1920/30-tal, art déco / jugend, sockel av marmor samt brons, dansande kvinna i brons, två pelare i mässing med dekor av akantusblad, två ljuskällor, pliserad avlång skärm (original), höjd inkl. knopp ca 55, bredd exkl. skärm ca 22, sockelns djup 9 cm

Smärre slitage, sliten skärm, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

721236

2020-01-12