Nils Palmgren bok om Wilhelm Kåge
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE I BIBLIOFILUTGÅVA. PALMGREN, NILS. Wilhelm Kåge. Konstnär och hantverkare. Stockholm, Nordisk Rotogravyr, signerad och numrerad aktstudie i djuptryck på japanskt rispapper. Illustrerad. Inklistrade färgillustrationer, gulddekorerat skinnband och med kasett
Tryckt i en upplaga om 100 numrerade exemplar. Detta är nummer 77, tryckt för Folke Settergren.
Smärre slitage
721351
2020-01-13