Thure Backteman samekniv
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THURE BACKTEMAN, kniv, Arvidsjaur, monogramsignerad TB, slida i björk samt fiskfjäll, skaft i masurbjörk och horn, blad i stål, längd ca 21,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Bruksslitage
721405
2020-01-13