Salongsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
6 000 SEK
8 000 SEK
SALONGSGRUPP, 1800-tal, sengustaviansk stil, 8 delar, bestående av: soffa, 2 karmstolar, 5 stolar, bladhölstrade ben, dekor av bladstavar, lejonmaskaroner mm, sitthöjd ca 47, soffans längd 143 cm
Senare bemålade, slitage, lagningar, färgbortfall, soffa med kortade ben, sitsar med slitage och ställvist revor
721545
2020-01-16