Urna 1800-tal

Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal
Urna 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNA, 1800-talets slut, Frankrike, porslin med montage av förgylld brons med dekor av bekransade kvinnohuvuden, sockel i marmor, höjd ca 31,5 cm

Porslin med lagning/sprickor

721586

2020-01-14