Ringar brosch granater
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARMRING, BROSCH, silver, i form av fyrklöver, dekor med turkoser och orientpärlor, omkring 1900, RINGAR, 2 st., BROSCH/HÄNGE, med kamé, skuret snäckskal föreställande klassisk kvinnoprofil, höjd inkl. nerfällbar ögla 5,5 cm, BROSCH, med fasettslipade granater, delvis förgyllt sterlingsilver, ringstorlekar ca 16-16,5 mm
Turkoser i olika färger samt med skador några med limrester samt ett fåtal turkosimitationer, några pärlor med limrester
721666
2020-01-20