Ringar brosch granater

Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater
Ringar brosch granater

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARMRING, BROSCH, silver, i form av fyrklöver, dekor med turkoser och orientpärlor, omkring 1900, RINGAR, 2 st., BROSCH/HÄNGE, med kamé, skuret snäckskal föreställande klassisk kvinnoprofil, höjd inkl. nerfällbar ögla 5,5 cm, BROSCH, med fasettslipade granater, delvis förgyllt sterlingsilver, ringstorlekar ca 16-16,5 mm

Turkoser i olika färger samt med skador några med limrester samt ett fåtal turkosimitationer, några pärlor med limrester

721666

2020-01-20