Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

17 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BORDSPENDYL, empire, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantig sockel på fötter, urhus i form av antikiserande oljelampa med vestal som fyller på olja, emaljerad urtavla med romerska siffror, pendel medföljer, höjd 38 cm, nyckel och pendel finns

PROVENIENS: Stopalo

emaljlagningar/nagg, slitage, senare visare

721735

2020-01-19