Fågelbur 1800/1900-tal

Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal
Fågelbur 1800/1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÅGELBUR, bemålad järntråd, plåt samt trä, 2 mathyllor, trästång samt sittring, 1800-/1900-tal, höjd ca 85 cm

Slitage, färgbortfall, korrosion, torrsprickor, ena mathyllan saknar skål

721750

2020-01-15