Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

8 800 SEK

5 000 SEK

BORDSPENDYL, 1700-tal, Louis XVI, brännförgylld brons, vit och svart marmor, urhus med emaljerad urtavla, arabiska siffror, märkt Gavell Le Paris, höjd ca 53 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Urtavla med sprickor, lagningar, slitage, mutter saknas till klangskål

721776

2020-01-19