Bordspendyl
Klubbat för:
8 800 SEK
5 000 SEK
BORDSPENDYL, 1700-tal, Louis XVI, brännförgylld brons, vit och svart marmor, urhus med emaljerad urtavla, arabiska siffror, märkt Gavell Le Paris, höjd ca 53 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Urtavla med sprickor, lagningar, slitage, mutter saknas till klangskål
721776
2020-01-19