Bordspendy empire

Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire
Bordspendy empire

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, dekor av man med pillbåge, höjd ca 33 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Slitage, urtavla med sprickor

721833

2020-01-19