Bordspendy empire
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med romerska siffror, förgylld brons, dekor av man med pillbåge, höjd ca 33 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, urtavla med sprickor
721833
2020-01-19