Bordspendyl
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, bronserad zink, alabaster, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av herdepojke, höjd ca 43 cm, nyckel och pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Slitage
721856
2020-01-19