Bordspendyl
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
JEAN BAPTISTE BAILLON Paris (verksam omkring 1751-70), bordspendyl, delvis förgylld brons, fanerad med sköldpadda, inläggingar i mässing, urtavla med romerska siffror, höjd ca 51 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre skador, slitage
721905
2020-01-19