Bordspendyl

Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl
Bordspendyl

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

JEAN BAPTISTE BAILLON Paris (verksam omkring 1751-70), bordspendyl, delvis förgylld brons, fanerad med sköldpadda, inläggingar i mässing, urtavla med romerska siffror, höjd ca 51 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador, slitage

721905

2020-01-19