Matsalsmöblemang

Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang
Matsalsmöblemang

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSALSMÖBLEMANG, 8 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, vitlackerad, dekor av bl a bronserade fleuroner, bestående av: matbord, iläggsskiva à 35, diameter ca 110, höjd 74, 6 stolar, sitthöjd 44, skåp, inredning med hyllplan och lådor, fronter med räfflad dekor, höjd 186, 46x115 cm

Slitage, mindre färgbortfall, en stol med lagning, nyckel medföljer

722009

2020-01-15