Bordspendyl
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, Fraknrike, 1800-talets slut, urtavlan märkt Chef drüe á Paris, stomme i vit marmor, förgylld brons, urtavlan i emalj, nyckel finns, höjd ca 47, största bredd 30 cm
Funktionen garanteras ej, urtavlan med bortfall av emalj, några bronsornament lösa, mindre nagg, bruks och åldersrelaterat slitage
722063
2020-01-15