Bordspendyl Louis XVI-stil

Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil
Bordspendyl Louis XVI-stil

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BORDSPENDYL, omkring 1900, brons, Louis XVI-stil, emaljerad urtavla med arabiska siffror samt märkt F Barbedienne Paris, höjd ca 78 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Bakstycke saknar glas, lös pendyl o klangskål, , dekor med smärre skador

722073

2020-01-19