Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, förgylld brons, emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av figurscen Wilhelm Tell, höjd ca 35,5 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, skadat attribut, smärre ytskador

722108

2020-01-19