Bordspendyl empire
Klubbat för:
10 000 SEK
6 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, förgylld brons, emaljerad urtavla med romerska siffror samt märkt Dros Pere à Charleville, krönt av kvinnofigur med hund, höjd ca 35,5 cm, pendel o nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
722110
2020-01-19