Ring 18K
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RING, 18K, tvåfärgad, otydliga svenska stämplar, oval fasettslipad smaragd, krans med diamanter med äldre slipning ca 0.40 ct, stl ca 17.5 jmfr 55, vikt ca 1.5 g
Flertalet svaga klor. Smaragd med nagg på gördel. Gravyr.
722113
2020-01-19