Käpp med stickvapen
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DOLKKÄPP, 1900-talets första hälft, bambu med krycka i horn, rörets längd ca 75 cm
Slitage och skador. Böjd spets. Doppsko saknas. Rör i bambu och krycka möjligen ej urpsungligt sammanhörande. Bottnar ej i rör.
722116
2020-01-17