Bordspendyl Karl Johan
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, fanérat i mahogny, alabaster, skuren dekor, delvis förgyllt, delvis emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 52 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Nyckel saknas, skador, lagningar
722122
2020-01-19