Bordspendyl Karl Johan

Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan
Bordspendyl Karl Johan

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, fanérat i mahogny, alabaster, skuren dekor, delvis förgyllt, delvis emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 52 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, skador, lagningar

722122

2020-01-19