Bordspendyl rokokostil
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, rokokostil, bemålat, skuren dekor, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 32 cm
PROVENIENS: Stopalo
Senare bemålning, ytskador, sprickor, urtavla m skador
722136
2020-01-19