Bordspendyl rokokostil

Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil
Bordspendyl rokokostil

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, rokokostil, bemålat, skuren dekor, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 32 cm
PROVENIENS: Stopalo

Senare bemålning, ytskador, sprickor, urtavla m skador

722136

2020-01-19