Bordspendyl Karl Johan
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, fanérat i mahogny, svärtade kolonner, bakstycke med spegelglas, urtavla med romerska siffror samt märkt Nils Berg Stockholm, höjd ca 58 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo
Fanérskador, spegelglaset med fläckar
722159
2020-01-19