Käthe Kruse flickdocka
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KÄTHE KRUSE FLICKDOCKA, 1920-tal, helt i formpressat stoppat tyg, otydligt märkt under vänster fot målade anletsdrag, tummarna sydda var för sig, femdelad kropp med breda höfter, klädd i stickad kjol och kofta, längd ca 42 cm
Huvudet med kraftiga skador, bättrad, kroppen med slitage
722172
2020-01-17