Bordspendyl empire
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, marmor, fotplatta i svärtat trä, dekor av förgylld o patinerad brons, urtavla med romerska siffror, höjd ca 43 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo
Pendel saknas, smärre nagg, kompletterad, urtavla med skador
722207
2020-01-19