Bordspendyl 1800-talets första hälft

Klubbat för:

4 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, marmor, förgylld brons, urtavla med romerska siffror samt märkt Rider à Paris, krönt av kvinnofigur med putto, höjd ca 42 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Zustandsbeschreibung

Urtavlan med smärre skador, senare bronsering

722230

2020-01-19