Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, emaljerad urtavla med arabiska siffror samt märkt Stockholm, förgylld och patinerad brons, dekor av kvinnofigur med sovande barn, pendeln i form av ugglas, höjd ca 52 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Skadad slagfunktion, delar saknas, renoverad, kompletterad

722251

2020-01-19