2 tallrikar Sevrés och Sevrés-liknande märke

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Sevrés och Sevrés-liknande märke, en daterad 1846 och märkt Chateau des Tuileries, den andra 1800-talets slut, delvis handmålad dekor föreställande putti respektive drottning Marie Antoinette, diameter 24 cm

Obetydligt slitage

722264

2020-03-08