3 lackaskar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ASKAR, 3 st, lack, Sankt Petersburg, Ryssland, 1950-/60-tal, rikligt handmålad dekor av utter, människor och trojka, målningarna signerade, två även signerade och märkta invändigt samt en med årtal 1966, höjd 2,5-4,5 cm, längd och bredd 7,5 x 11 cm, 9,5 x 8,5 cm, 15 x 10,5 cm
Obetydligt slitage
722266
2020-03-08