Josef Frank taklampa
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK, modell 2560, taklampa, även kallad ´Carl Larssons lampa´, Firma Svenskt Tenn, stomme i mässing, skärm i textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm
Bruks och ålderrsrelaterat slitage, lösa tygdelar, delar som saknas kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
722308
2020-01-16